Opuchlizna nóg 7 lat po operacji żylaków kończyn dolnych

od 3 miesiecy puchna mi nogi jestem 7 lat po operacji zylakow nogi mnie nie bola choc zylaki sa moj problem puchniecie najgorzej wieczorem biore cyklo3 forte pije pokrzywe mocze nogi w soli iwonickiej kupilam tez mascheparin forte ale opuchnizna nadal jest zrobilam badanie moczu nic nie wykazuje nie wiem co mozna jeszcze zrobic czuje sie z tym zle

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opuchnięcie kończyn dolnych może być także spowodowane niewydolnością serca. Sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym. Elewacja kończyn i pończochy przeciwżylakowe powinny nieco pomóc.

Witam serdecznie. Usunięcie żylaków nie gwarantuje niestety wyleczenia z niewydolności żylnej, podobnie jak wyrwanie zęba nie spowoduje, że inne nigdy się nie zepsują. Konsultacja naczyniowa wraz z USG dopplerowskim pozwoli ocenić stopień zaawansowania choroby i zaplanować kolejny etap leczenia zabiegowego żylaków nawrotowych, do tego czasu ponowna kompersjoterapia z pewnością zmniejszy obrzęki i spowolni proces choroby żylakowej.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiologii i chorób wewnętrznych