Opuchlizna palców u nóg przy niskich temperaturach

Witam, Mam problem z palcami od nóg. Kiedy robi się zimno na dworze, od pory jesiennej przez całą zimę puchną mi palce , robią się obrzęki i bardzo bolą, szczególnie kiedy dużo chodzę. Opuchlina nawet po wygojeniu,do końca nie schodzi i palce zostają takie "grube". Jest na nich twardą skóra i nieładnie wyglądają. Byłam u chirurga ,nic nie stwierdził , szukał winy w płaskostopiu, miałam zrobione RTG i okazało się , że jest dobrze. Byłam u dermatologa, podejrzenia choroby Reynauda i zalecenie konsultacji reumatologicznej,ale wydaje mi się, że to nie będzie ta choroba, po przeczytaniu w Internecie objawy trochę się różnią. Proszę o pomoc, jaki może być jeszcze tego powód Dodam,że mam 20 lat i mam ten problem od 3 lat i żaden lekarz nie wie co to jest Będę wdzięczna za pomoc

Szanowna Pani przychylam się do opinii dermatologa i szukałbym przyczyny reumatologicznej