Opuchlizna penisa po operacji załupka

witam. Dziś miałem zabieg załupka. Teraz mój penis jest spuchnięty tak że nie mogę oddać moczu. Kiedy ta opuchlizma zejdzie i czy jest jakiś środek żeby przyspieszyć ten proces?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Obrzęk po operacji może utrzymywać się kilka dni. Nie jest to patologia lecz wynik interwencji chirurgicznej. Doraźnie można zastosować okłady z Borasolu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jeśli było to tzw. bezkrwawe odprowadzenie załupka to obrzęk powinien ustąpić po 2-3 dniach, jeśli było to nacięcie napletka - utrzymuje się 1-2 dni dłużej. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy