Opuchlizna po chirurgicznym usunięciu ósemek

W zeszły czwartek miałem chirurgicznie usuwane obie dolne ósemki. Opuchlizna zaczęła schodzić chyba 4 dnia a po tygodniu przy zdejmowaniu szwów byłem już tylko delikatnie spuchnięty z lewej strony (ta strona była generalnie o wiele bardziej spuchnięta po zabiegu). Wczoraj pierwszy dzień zacząłem dżwigać i mocniej operować szczęką i opuchlizna po niefortunnej lewej stronie powróciła (o wiele mniejsza, ale jest znowu). Czy jest to spowodowane aktywnością fizyczną czy raczej jest to infekcja?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny jamy ustnej nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli nie ma Pan dolegliwości bólowych i gorączki to jest mało prawdopodobne aby była to infekcja. Jeżeli opuchlizna będzie się utrzymywać sugeruję kontakt z dentystą.