Opuchlizna po ekstrakcji zęba

Dzień dobry, przeszło 3 tygodnie temu miałem usuwaną zatrzymaną 8kę. Początkowo wszystko było dobrze, po 10 dniach poszedłem na zdjęcie szwów. Jednak po kolejnych kilku dniach spuchłem i pojawiła się ropa. Dostałem ponownie antybiotyk. Opuchlizna zeszła, ale za 7ką pojawiła się pusta dziura powodująca dyskomfort. Płuczę Erudlirem i smaruję pastą Solcoseryl, mam jednak wrażenie, że otwór się powiększa zamiast maleć. To już prawie miesiąc po ekstracji, boję się że coś jest nie tak. Proszę o pomoc!

Po usunięciu zęba pozostaje w kości dziura, która musi wypełnić się tkanką, najpierw włóknistą potem kostną. Ten proces trwa jakiś czas /ok.1,5-2 m-cy/. Do tego czasu gojący się zębodół przypomina wolno zmniejszającą się dziurę, która może być zbiorniczkiem na resztki pokarmowe.Objawem, który powinien niepokoić jest ból.Opisany stan nie powinien być powodem do niepokoju. Pozdrawiam

To powikłanie pod postacią tzw suchego zębodołu , jeżeli to była górna 8 to może być też połączenie ustno-zatkowe , to co pewnie trzeba zrobić to skrwawić zębodół , spr czy nie ma połączenia z zaką i zostawić do gojenia , jeżeli jest połączenie to należy je zamknąć

Czasami gojenie zębodołu po usuniętej 8 następuje w opisany przez Pana sposób. Rana nie zrasta się w miejscu szycia tylko pojawia się dziura która powoli zarasta, takie gojenie może potrwać kilka miesięcy.