Opuchlizna po wszyciu wszywki alkoholowej

Witam. Jakiś czas temu zdecydowałem się na zabieg wszycia wszywski alkoholowej. W miejscu wszycia pojawiłą się opuchlizna, która nie zmniejszała się. Było zaczerwienienie i strasznie swędziało. minęło dokłądnie 45 dni od zabiegu jak podczas drapania sie pękła skóra i wyleciała 1 tabletka (wszytych było 4). Przez następne 2-3 dni z rany ciekła ropa. Potem się zagoiło i jest już ok. TERAZ PYTANIE: CZY LEK DZIAŁA?? CZY MOŻE ZOSTAŁ ODRZUCONY PRZEZ OGRANIZM??
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością warto udać się do lekarza wykonującego zabieg. Z opisu wnioskuję iż doszło do zakażenia rany. Proszę pamiętać iż zakażenie może być groźne dla zdrowia. Działanie leku nie zostało zaburzone lecz skrócony został czas działania.

Skoro wypadła tylko jedna tabletka, skóra nad tabletkami całkowicie się wygoiła, a pozostały 3 tabletki pod skórą to lek na pewno działa tylko jego ogólne działanie jest mniejsze. W takim wypadku określa się, że czas działania disulfiramu skróci się o 1/4.