Opuchlizna po zabiegu laserowym krótkiego wędzidełka

Witam Miałem zabieg laserowy krótkiego wędzidełka 7 dnia za napletkiem powstała bardzo duża opuchlizna czuć pod skórą płyn a miejsce rany goi się strasznie źle ponieważ jest biały nalot na ranie, rana sączy się bezzapachowa ale martwi mnie ta spora opuchlizna że trudno zakryć skórą napletek. Czy to normalne czy tak ma się to goić i występować opuchlizna? Lekarz kazał nie zakrywać napletka i mieć skórę odciągniętą z niego ale nie przepisał żadnych leków :( Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez oceny rany po zabiegu trudno jest mi stwierdzić jednoznacznie, jednak z Pańskiego opisu wynika, że doszło do nadkażenia rany. Sugeruję kontakt z lekarzem wykonującym zabieg oraz przemywanie rany np. octeniseptem.

Małgorzata Panek

Opuchlizna po zabiegu jest normalna. Tym niemniej bez obejrzenia okolicy operowanej nie mogę powiedzieć czy są powody do niepokoju. Radziłabym stosować się do zaleceń lekarza. Na obrzęk może Pan stosować zimne okłady lub okłady z sody oczyszczonej. W przypadku nasilenia się dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza , który wykonał zabieg.
Pozdrawiam