Opuchlizna po zastosowaniu henny do brwi

Witam mam problem z henną do brwi a mianowicie po jej zastosowaniu puchną mi okolice oczu tak że mam problem z ich otwieraniem, skóra jest zaczerwieniowa, piecze i tak utrzymuje się przez jakieś 5 dni po czym łuszczy się i wszystkie te efekty uboczne trwają ok 1,5 tyg Byłam również u kosmetyczki, po zabiegu również wystąpiła reakcja alergiczna, może nieco mniejsza. Moje pytanie jest takie: jaką hennę stosować, czy istnieje antyalergiczna, czy może Pan/Pani polecić mi jakąś i gdzie mogę ją kupić?

Niestety nie ma na rynku henny hipoalergicznej- henna to wyciąg z konkretnej rośliny, której nie da się zastąpić.
Alternatywą dla pięknych brwi bez henny jest zastosowanie makijażu permanentnego czy forma tatuażu wyrysowującego łuk brwiowy- polecam metodę TAFFY czyli tzw. włoskową.
Jeśli zależy Pani tylko na przyciemnieniu włosków brwiowych bez farbowania skóry można zastosować w gabinecie kosmetycznym tzw. trwałe tuszowanie- specjalny rodzaj maskary, który nie zmywa się i nie kruszy przez około 3 tygodnie- po tym czasie należy zabieg powtórzyć lub zmyć maskare specjalnym płynem.Mimo nazwy nadaje sie również do brwi. Nazywa się to również semi-permanentną maskarą lub maskarą non-stop.

Prawdopodobnie jest Pani uczulona na składnik PPD czyli parafentylenodiaminę- jeden z głównych składników henny. Niestety i henny proszkowe i żelowe najczęściej posiadają ten składnik. Wiem, że firma Refectocil wydała hennę Sensitive- proszę nią spróbować, oczywiście zaczynając od przeprowadzenia wcześniej próby alergicznej.
Proszę uważać także na farby do włosów, szczególnie te ciemne także zawierają ten składnik.
Najlepiej byłoby gdyby wybrała się Pani na testy do lekarza dermatologa.