Opuchlizna policzka tydzień po grypie

Witam, Proszę o pomoc, mój mąż ma opuchnięty policzek od 3 dni, początkowo myśleliśmy ,że to od zęba ale prześwietlenie nic nie wykazało, dostał antybiotyk Clindamycin od stomatolog, a dodam,że jakiś tydzień wcześniej miał grype: zapalenie zatok, kaszel, gardło chore. Opuchlizna przenosi się w dół szyi, nie boli go przy przełykaniu, gorączkuje. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z opisu wynika, że jest to naciek zapalny. Zdecydowanie konieczny kontakt z lekarzem laryngologiem lub dentystą.

Nie wiem jakie rtg zostało wykonane. Przy braku bólu konkretnego zęba przydałoby się zdjęcie pantomograficzne pozwalające na ocenę wszystkich zębów z danej strony. Przy braku przyczyny zębowej proponuję kontakt z laryngologiem. Pozdrawiam