Opuchlizna policzków u 6-letniej córki po założeniu plomby a możliwość alergii

Witam.Moja 6 letnia córka miała zakładaną plobę na NFZ bo to jest mleczny ząb i trzy razy miała zakładaną bo jej wypadała.Tym razem założyliśmy jej światło-utrwaldzalną i po dwóch dniach córka mi spuchła dokładnie policzki od środka i ją to boli.Proszę mi powiedzieć czy dostała uczulenia na jakiś składnik.Przypominam jak była mała od roczku do 4 lat miała alergie na różne rzeczy i lek.allergolog stwierdziła,że jest allergikiem....

Witam,
jeśli po założeniu wypełnienia ( swiatłoutwardzalnego) u córki wystąpiła opuchlizna policzka/ dziąsła nad lub w okolicy leczonego zęba to prawdopodobnie doszło do obnażenia nerwu i jego stanu zapalnego. W tym wypadku należy usunąć wypełnienie i zastosować leczenie apmutacyjne lub jeśli są już zęby szóste zastanowić się nad ekstrakcją. Jednak jedno jest pewne proszę jak najszybciej udać się do stomatologa.