Opuchlizna w górnej części szwu po operacji przepukliny pępkowej

Jestem 11 dzień po operacji przepukliny pępkowej wraz z operacją przepukliny kresy białej. Operacja w narkozie. Od kilku dni pojawia się opuchlizna w górnej części szwu i wyczuwam jakiś płyn pod skórą. Nie bili mnie to ale z dnia na dzień staje się to coraz większe. Czy wraz ze zdjęciem szwów powinienem mieć odessane część tego płynu czy też samo zdjęcie szwów? Czy stosuje się jakieś ew. leki na zmniejszenie opuchlizny czy też punkcja wystarczy? Sama rana goi się dobrze i nie ma zaczerwienień.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się na kontrolę w miejsce gdzie miał Pan operację.