Opuchlizna w okolicy leczonej kanałowo siódemki

Witam. Mam problem z dolną 7 która była leczona kanałowo 2 lata temu w sobotę zaczeło mi puchnąć dziąsło w niedziele pogorszyło się i do tego pulsujący bój zęba i dziąsła. Rano byłam u lekarza zrobił prześwietlenie i okazało się, że jest stan zapalny malutkich kanałów odchodzących od kanału głównego zdaniem lekarza nie da się nic z tym już zrobić bo ich nawet nie widać dostałam antybiotyk , ale i tak ząb ma iść do wyrwania Czy naprawdę nie ma ratunku dla zęba?

Konieczna jest diagnostyka RTG, ewentualnie można spróbować przeprowadzić leczenie kanałowe powtórne w powiększeniu, a kanały wypełnić "na ciepło" - jednak proszę pamiętać, że już pierwotne leczenie kanałowe jest PRÓBĄ uratowania zęba i nie ma gwarancji, że kolejne się powiedzie.