Opuchnięcia nad penisem u 5-latka

Witam, jestem mamą 5 letniego chłopca. Mam problem bo ostatnio zauważyłam że mój synek ma lekko spuchniete miejsce nad penisem a pachwina. Mam pytanie czy to może być od tego że mój synek czasami przetszymuje siku? Nic go nie boli, jak to miejsce się dotyka czy sika. To spuchniete miejsce robi się mniejsze gdy się wysika , raz jest wypukłe raz wszystko normalnie jest. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy zgłosić się do pediatry. Możliwe,że jest to wynik np infekcji, choć ustepowanie objawu po mikcji może wskazywać np na przepuklinę pachwinową.