Opuchnięcie nogi i trudności w chodzeniu

Witam. Moja Mama ma opuchniętą mocną całą lewą nogę. Przy tym ma trudności w chodzeniu. Jak jej pomóc domowym sposobem przed wizytą u lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy utrzymywać elewację obrzękniętej kończyny. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u lekarza.

Witam, proponuję uniesienie kończyny niewiele powyżej poziomu tułowia, można pokusić się o okład z wody z soda (niewielka ilość łyżeczka na pół litra. Dalej to już konieczność ustalenia przyczyny