Opuchnięcie twarzy po leczeniu kanałowym zęba

4 dni temu miałam leczoną dolną 5 .Leczenie kanałowe odbyło się pod mikroskopem na jednej wizycie od tej chwil jestem delikatnie opuchnięta na twarzy . Ponieważ jest to mój pierwszy ząb leczony kanałowa mam pytanie Czy taka dolegliwość jest czym normalnym i ile czasu może się utrzymywać opuchlizna. Nadmieniam ,że nie odczuwam żadnych bóli. Proszę o odpowiedź

Witam!
Taka dolegliwość nie zdarza się często,ale myślę,że nie ma powodu do wielkiego niepokoju.Może to być reakcja na sam zabieg (zwłaszcza jednoseansowy),jak i początek procesu gojenia (czasem,żeby było lepiej musi być trochę gorzej...) Jeśli jednak obrzęk nie ustąpi po dwóch tygodniach powinna Pani wrócić do dentysty,być może konieczny będzie jakiś chemioterapeutyk... Pozdrawiam.