Opuchnięte opuszki palców po uszkodzeniu ścięgna zginaczy

Witam, 1 tyg.temu rozcięłam palec IV i V z uszkodzeniem ścięgna zginaczy,nerwów palcowych i naczyń palców.Ręka w szynie i palce na gumkach.Pod koniec m-ca zdjęcie szwów.W domu ćwiczę palce na gumkach i mam pytanie czy za mocno ćwiczę że opuszki palców mam spuchnięte i bolą mnie te opuszki bo czuję te przewleczone żyłki,czy przy zdjęciu szwów usuną gumki wraz z żylkami i szyna też będzie usunięta bo jest długa aż do łokcia i krępuje mi ruchy pozostałych palców.Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rehabilitacja po takim urazie powinna być prowadzona pod okiem ortopedy. Nie mniej jednak nie można wykluczyć iż opuchlizna wynika z nadmiernego ''treningu''. Często stan taki spowodowany jest zaburzeniem ukrwienia w tym obszarze, który wynika z zastosowanych metod stabilizacyjnych kończynę.