Opuchnięte wargi sromowe w 35 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży jest to moja 2 ciąża pierwsza była rok temu,od 2 dni zauważyłam że mam opuchnięte wargi sromowe podejrzewam że mam żylaki warg sromowych chciała bym wiedzieć czy można je leczyć w domu czy nalezy sie udac do szpitala i jak teraz może wyglądać mój poród?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa, choć warto zauważyć, że wygląd warg może mieć związek ze zbliżającym się porodem.