Opuchnięty penis po masturbacji - jak leczyć?

Witam! Coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz. Masturbuje się dość często. Wczoraj zauważyłem, że po masturbacji spuchł mi penis. Jest spuchnięty tylko z lewej strony. Nie boli mnie to ani nie swędzi i w zasadzie w niczym nie przeszkadza. Tak czy siak mnie to niepokoi. Jest to widoczne że jest opuchnięty (z lewej strony), bo przez to zaczął się bardziej odchylać na prawo. Spuchnięta jest tak jakby ta skóra za napletkiem, mniej więcej w połowie długości penisa z lewej jego strony. Dzisiaj wymoczyłem go ok. 10 minut w herbacie, bo rumianku niestety nie miałem (nie wiem czy to może coś pomóc). Czym ta opuchlizna może być spowodowana? I co powinienem z tym zrobić? Bardzo proszę o odpowiedź, bo mnie to trochę przestraszyło.
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Z opisu wynika, że nie ma dodatkowych dolegliwości oprócz opuchnięcia. Taki stan rzeczy może mieć miejsce w wyniku zbyt intensywnej i/lub długotrwałej masturbacji.
Objawy powinny powoli ustępować, a całkowicie zaniknąć w ciągu trzech - czterech dni.
Jeżeli pojawią się inne dolegliwości, na przykład pieczenie, ból, problemy z oddawaniem moczu, uczucie niepełnego oddania moczu, częstomocz/ parcie na mocz lub opuchlizna nie będzie ustępować należy zgłosić się do urologa.
Pozdrawiam serdecznie!