Osadzająca się wydzielina po zielonym katarze

Mam takie pytanie . Kiedy jestem przeziębiona najpierw mam zielony gesty bakteryjny katar . Ta wydzielina spływa do płuc i po jakimś czasie mam mokry odrywajacy sie kaszel . Zastanawiam sie co sie dzieje z ta odrywajaca wydzielina ? Spywa gdzieś ? czy dalej osiada na płucach ? Niektórzy potrafią to wypluc ,ja tak nie potrafię . Przepraszam moze głupie pytanie ale moze ktos odpowie. Z góry dziękuje .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cześć spływa do przełyku a cześć do dróg oddechowych. Ta, z nich jest odksztuszana i resorbowana.