Osłabienie i złe samopoczucie a długotrwałe przyjmowanie leku Xanax na nerwicę wegetatywną

aktualnie biorę Xanax, ale niewiele pomaga. jak tylko tabletka przestaje dzialac natychmiast zaczyna mi się znowu robic słabo i niedobrze. Mam pytanie, jak długo jescze brać ten lek?(biorę 2,5roku)a może zamienić na inny? Mam typową nerwicę wegetatywną i mam już dość walki z nia. PROSZE O POMOC!

Z tego co Pani pisze rozumiem, że leczy Pani swoją nerwicę objawowo. Lek działa na objawy a nie na przyczyny. Może więc warto się przyjrzeć mechanizmom które uruchamiają u Pani te objawy i próbować je zmieniać. Jeżeli rzeczywiście ma Pani dość tych objawów to może jest dobry moment aby biorąc nadal leki, rozpocząć psychoterapię.

Leki psychoaktywne nie są lekarstwem przyczynowym na nerwicę. Główną metodą leczenia jest psychoterapia, którą może już warto rozpocząć. Objawy jakie Pani opisuje mogą świadczyć o uzależnieniu się psychicznym od Xanaxu.