Osłabienie i zmęczenie po porodzie

Mam 22lata.Rok temu urodziłam córeczkę.Od czasu porodu czuję się bardzo osłabiona.Wydaje mi się, że nawet otępiała.Nie potrafię się zorganizować, często zapominam o ważnych rzeczach(co wcześniej nie miało miejsca).Studiuję przez co zauważyłam, że przestałam być twórcza.Nie mam żadnych pomysłów-pustka w głowie.Przed urodz. dziecka często nie dosypiałam,a mimo zmęczenia nie miałam takich problemów jak teraz.Chwilę po porodzie miałam kilkusekundowy pisk w głowie.Poza tym wszystko poszło prawidłowo.

Dzień dobry,

Przyczyn Pani stanu może być wiele, stąd najlepiej jak uda się Pani najpierw do lekarza POZ, który po wykluczeniu somatycznych przyczyn, może zaproponować konsultację psychiatryczną (w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego).

Zachęcam do konsultacji z psychologiem. Podobne objawy mogą być zarówno wynikiem przemęczenia i kryzysu związanego z natłokiem obowiązków i nowych ról. Mogą jednak także wskazywać na inne trudności (depresja). Diagnoza pozwoli pokierować leczeniem.