Osłabienie po anginie

Witam! Od 1,5 tygodnia choruję na anginę. Przebiegała łagodnie, jednakże ze względu na moją obniżoną odporność (biorę leki immunosupresyjne - A*** 3 razy po 50 mg), potrzebne były dwa antybiotyki - najpierw Z*** 2 razy po 500 mg, potem A*** 2 razy po 1000 mg. Angina jest wyleczona, migdałki i gardło wyglądają w porządku, ja jednak czuję się osłabiony i mam wieczorami i w nocy stan podgorączkowy (ok. 37-37,1). Bardzo się martwię, dlaczego mimo wyleczonej anginy ciągle mam podwyższoną temperaturę i nocną potliwość. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Stany podgorączkowe jak i wzmożone pocenie występują często w przebiegu infekcji.

W Pana przypadku oprócz tego, iż organizm jest osłabiony, co może powodować takie objawy, stosuje Pan silny lek immunosupresyjny, który może wywołać pojawienie się objawów niepożądanych, do których należą, m.in. gorączka i poty.

Proszę poinformować o tych dolegliwościach lekarza prowadzącego gdyż być może potrzebna jest zmiana leczenia.

Pozdrawiam!