Osłabienie po zjedzeniu słodyczy

Witam serdecznie. Od dawien dawna mam problem - gdy jestem głodna robi mi się słabo, mam drżenie rąk, problemy z widzeniem, z koncentracją. Po zjedzieniu posiłku objawy ustają. Kilka tygodni temu byłam głodna, zjadłam obiad i słodkiego batona, którego dał mi Syn. Nie wiem, co się stało, ale zakręciło mi się w głowie, zrobiło mi się potwornie gorąco, serce zaczęło mi walić jak oszalałe, na kilka minut po prostu odpłynęłam, leżałam na łóżku, dopiero Syn mnie obudził. Powtórzyło się to jeszcze raz. Coraz częściej jak jestem głodna, to robi mi się słabo i mam problemy z widzeniem. Robiłam standardowe badanie cukru we krwi na czczo - jest w normie. Czy to może być cukrzyca? Jesli tak, proszę o wskazówkę, jakie badania zrobić. Dodam, że mam chorobę Hashimoto, ale endokrynolog wykluczyl, że to od tego. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

opisywane przez Panią dolegliwości są charakterystyczne dla hipoglikemii - niskiego steżenia glukozy. Jest to stan przeciwny cukrzycy. Cukrzycę rozpoznajemy wtedy, gdy glukoza przekracza normy - jeżeli jest w normie to nie ma Pani cukrzycy.
Przyczyn hipoglikemii jest mnóstwo i jeżeli dolegliwości będą się powtarzać wymaga Pani diagnostyki. Proszę unikać jedzenia dużych ilości jedzenia na raz i słodyczy - wyzwalają one wyrzut insuliny i mogą być przyczyną opisywanych dolegliwości.