Osłabienie psychiczne, brak motywacji do normalnego funkcjonowania

Witam, Ostatnio narosło tyle tych rzeczy,że sama się pogubiłam już. Mam wiele problemów ze sobą i nie potrafię sobie z nimi poradzić. Gdybym nie chodziła do pracy to leżałabym w łózku i z niego się nie ruszała, w przypadku wolnego dnia tak też robię. Czuje się osłabiona psychicznie, brak mi motywacji do normalnego funkcjonowania, a podstawowe czynności zaczynają mnie powoli przerastać. Czuję rozbita emocjonalnie, a czasem ciężko mi je nazwać. Co mam zrobić aby znów zacząć normalnie żyć ?

Witam,
Spadki nastroju mogą być wynikiem funkcjonowania niezgodnego z potrzebami ,które nalezy rozpoznać a następnie stopniowo realizować.Dobre rezultaty przynosi rozmowa z kimś zaufanym i starania bycia z innymi ludżmi,nawet nieznajomymi,ale rozpraszającymi obecną monotonię.Czy Pani może zacząć nawiązywać jakieś kontakty choćby w pracy?Albo zaprosić dawnych znajomych na kawę,do kina,wspólny spacer,albo pójść na jakieś dostępne wydarzenia organizowane w mieście,choćby warsztay kulinarne?Są bardzo ciekawe i warte poznania nowych ludzi.
Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.
Jeżeli