Osłabienie, wahania temperatury, zawroty głowy, nadwrażliwość na światło i ciągłe zmęczenie

Witam od jakiegoś roku mam objawy takie jak : osłabienie, napady gorąca a zaraz potem mi zimno , zawroty głowy, nadwrażliwość na światło ogólnie każdego dnia budzę się zmęczona wszystko muszę robić na sile, nie ma jakoś we mnie tej energii do życia jak kiedyś. Byłam już u różnych lekarzy, miałam robione setki badań na podstawie których lekarze twierdzą że jestem zdrowa. Byłam także w szpitalu, miałam robiona punkcje, rezonans, wyszło wszystko ok. Czy to wszystko może być na tle psychicznym?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, np.: w IPiN w Warszawie.
Jeżeli lekarze nie stwierdzili podłoża somatycznego to istnieje duże prawdopoodobieństwo, że Pani objawy mają podłoże psychiczne.

Wszystkie te objawy mogą być także objawami nerwicy. Inaczej mówiąc- ich przyczyny lezą w emocjach i przeżywaniu, a nie w zaburzeniach sensu stricte somatycznych. Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii, gdyż tylko ona pozwala poradzić sobie z przyczynami choroby, a tym samym pozbyć się objawów trwale.