Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie, wahania temperatury, zawroty głowy, nadwrażliwość na światło i ciągłe zmęczenie

Witam od jakiegoś roku mam objawy takie jak : osłabienie, napady gorąca a zaraz potem mi zimno , zawroty głowy, nadwrażliwość na światło ogólnie każdego dnia budzę się zmęczona wszystko muszę robić na sile, nie ma jakoś we mnie tej energii do życia jak kiedyś. Byłam już u różnych lekarzy, miałam robione setki badań na podstawie których lekarze twierdzą że jestem zdrowa. Byłam także w szpitalu, miałam robiona punkcje, rezonans, wyszło wszystko ok. Czy to wszystko może być na tle psychicznym?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, np.: w IPiN w Warszawie.
Jeżeli lekarze nie stwierdzili podłoża somatycznego to istnieje duże prawdopoodobieństwo, że Pani objawy mają podłoże psychiczne.

0

Wszystkie te objawy mogą być także objawami nerwicy. Inaczej mówiąc- ich przyczyny lezą w emocjach i przeżywaniu, a nie w zaburzeniach sensu stricte somatycznych. Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii, gdyż tylko ona pozwala poradzić sobie z przyczynami choroby, a tym samym pozbyć się objawów trwale.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy