Osłabienie, zawroty głowy u 25-latka

Witam. Mam 25 lat i od 3 miesięcy praktycznie nie robie nic odprócz siedzienia w domu i leżenia w łożku. Dzieje się tak, gdyż fizycznie nie mam na nic siły. Po najmniejszym wysiłku fizycznym kręci mi się w głowie. Jestem niemal cały czas strasznie osłabiony, mam jakieś wędrujące bóle i pulsowania. Miałem robioną cała masę badań i wszystkie są bardzo dobre. Nerwica to również nie jest. Nikt nie wie co mi się dzieje a ja czuje się czasami jak wrak człowieka. Najgorzej kolo 16/17. Prosże o pomooc

Witam, rzeczywiście, objawy które Pan opisuje muszą być ogromnie uciążliwe. Nie pisze Pan jakie badania miał Pan robione, u jakich specjalistów się Pan konsultował - osłabienie, zwroty głowy mogą mieć różnorakie przyczyny. Bywa, że w ten sposób objawia się również depresja. Czy w trakcie diagnostyki korzystał Pan z opinii psychiatry? Jeżeli nie, to może powinien Pan spróbować. Depresja może mieć różne objawy, jest także tzw. maska depresyjna, gdzie depresja niejako ukrywa się pod mało specyficznymi dla niej symptomami. Gdy specjaliści "od ciała" nie widzą przyczyn choroby, warto przyjrzeć się psychice. Być może tu leży problem? Pozdrawiam i życzę polepszenia stanu zdrowia.

Witam,

Zaburzenia nastroju, do których należy np. depresja czasami mają nietypowy charakter.
Skoro wyniki badań medycznych są dobre, to proszę udać się do poradni zdrowia psychicznego, może tam Pan odbyć konsultację w ramach refundacji na NFZ lub może Pan skorzystać z pomocy w ośrodku/gabinecie prywatnym.
Często też się zdarza, że objawy fizyczne maskują problemy natury emocjonalnej.