Osłabiona antykoncepcja hormonalna a możliwość zajścia w ciążę

Witam. Jeśli biorę tabletki koncepcyjne, lecz o jednej zapomniałam, a kochałam się z chłopakiem(użył prezerwatywy, doszedł we mnie, ale nie pękła) to czy jest minimalna możliwość zajścia w ciążę? Dodam, że działanie tabletek może być osłabione, ponieważ w ostatnim czasie paliłam i spożywałam alkohol. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli zabezpieczali się Państwo dodatkowo prezerwatywą nie ma powodów do obaw.