Ośmiodniowa przerwa zamiast 7-dniowej w czasie przyjmowania tabletek

Mam pytanie!
Zawsze brałam tabletki regularnie, stosowałam 7 dniową przerwę. Niestety ostatnio zamiast 7 dni, zrobiłam 8 dni przerwy. W czasie przerwy nie współżyłam, ale po 2 dniach brania tabletek już tak.
Czy może to spowodować, że zaszłam w ciąże, czy też od pierwszego dnia brania tabletek byłam już zabezpieczona?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Branie nieregularne tabletek antykoncepcyjnych zwiększa oczywiście ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ zapomniała Pani wziąć tabletki na początku cyklu, a nie w trakcie, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest dużo mniejsze, ale nie można powiedzieć, że na pewno nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat postępowania w razie zapomnienia przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej.

Serdecznie pozdrawiam!