Ospałość, opuchlizna kończyn i twarzy oraz przybranie 15 kg

Od dwóch miesięcy chodzę bardzo ospała, nagminnie puchną mi ręce , nogi i twarz a do tego wszystkiego przytyłam 15kg przy regularnym odżywianiu sie i nie jedzeniu po 18. Pomocy!

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Przede wszystkim sugeruje oznaczenie poziomu hormonów tarczycy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowalbym konsultację z endokrynologiem lub chociaż lekarzem rodzinnym. Wskazane jest wykonanie morfologii krwi oraz oznaczenia TSH i wolnych hormonów tarczycy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wydają się wskazywać na zaburzenia funkcji tarczycy, a dokładniej na niedoczynność. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest jednak dokładniejsza diagnostyka. W tym celu proszę udać się do lekarza POZ.