Ostatnie stadium w chorobie Alzhaimera

Chora leżąca-ostatnie stadium w chorobie Alzhaimera.Ok 20.11.2013r lekarz rodzinny skierował chorą z podejrzeniem udaru do szpitala jednak badanie tomografem to wykluczyły.Od tego czasu chora ma nawracające gorączki ok3-4dni,po czym samoistnie ustepują.Badania krwi w celu wykrycia przyczyny gorączki niczego nie ujawniły-wyniki dobre.Co może być przyczyna takiego stanu;w listopadzie i grudniu wystapiły również dni bezkontaktowe,przyjmowała pokarm i płyn ale w głebokim śnie.

Wydaje mi się, że w organizmie chorej toczy się jakiś proces zapalny. Czy wykonane było badanie moczu? Często u kobiet leżących występują infekcje dróg moczowych. Inną przyczyną może być infekcja ginekologiczna. Pacjentka wymaga diagnostyki, która będzie kłopotliwa. Przypuszczam, że zrobienie rtg płuc nie będzie łatwe?

Proszę się skontaktować z lekarzem, ale w moim odczuciu warto pacjentkę osłuchać i obserwować czy te problemy nie mają związku z zaburzeniami połykania. Jeżeli pacjentka ma zaburzenia kontaktu dla jej bezpieczeństwa nie wolno karmić pacjenta doustnie. Wówczas należy założyć do karmienia zgłębnik.