Osteofity na tylnobocznych krawędziach trzonów

MR Na poziomie L4 L5 krazek mk znacznie obnizony o niskim sygnale Osteofity na tylnobocznych krawedziach trzonow L4i L5 oraz mala prawostronno-posrodkowa wypuklina krazka m-k uciskaja worek oponowy oraz korzenie nerwu rdzeniowego prawegoNa poziomie L5/S1 krazek m-k obnizony o niskim sygnale uwypuklasie ku tylowi i bardziej nalewo wraz z osteofitami uciska worek oponowy Uwypuklenie ku tylowikrazkow m-k L1/2 iL3/4 o charakterze 'bulging disk .Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kregow ledzwiowych

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.