Ostre bóle głowy i poranne mdłości oraz senność

Witam, od kilku dni miewam ostre bóle głowy. Trwają one cały dzień. Rano po przebudzeniu odczuwam mdłości oraz taką dziwną gule w gardle. Dodam także, iż jestem bardzo senna, ciężko jest mi się rozbudzić, odczuwam zmęczenie. Wcześniej nie czułam nic takiego.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Nagłe wystąpienie bólu głowy wymaga pilnej diagnostyki, dlatego powinna się Pani niezwłocznie skontaktować z lekarzem, zwłaszcza iż bólowi towarzyszą inne objawy (senność).
Ból ma najprawdopodobniej charakter migrenowy, jednak konieczne jest wykluczenie bardziej poważnych przyczyn, zwłaszcza ze strony ośrodkowego układu nerwowego (guz, krwawienie, infekcja).