Ostre zaburzenia psychotyczne

Witam. 2 dni temu lekarz zdiagnozował u mnie nawrót choroby. Diagnoza: F23.2 Mam świadomość tego, co się dzieje wokół mnie. Sam zgłosiłem się do szpitala. Odnoszę wrażenie, że mam wyostrzone zmysły. Mam powody do niepokoju? Jak mam to rozumieć? Z góry dziękuję za poradę. Ps. biorę Zolafren 10mg na wieczór

Opisywane przez Pana objawy mają raczej podłoże psychotyczne i zastosowanie Zolafrenu wydaje się najwłaściwszym postępowaniem. Pana wiek jest typowy dla pierwszych epizodów psychotycznych. Jeśli dobrze rozumiem Pańskie decyzje i postępowanie dokonał Pan bardzo właściwego wybory zgłaszając się do psychiatry. Pańska współpraca daje szanse na pozytywne efekty leczenia. Decyzje psychiatry i dzziałanie leku to jedynie 60-70% działania, od Pana zależy czy jest szansa na 100% efektywnego leczenia. Doświadczenie podpowiada, że bez zaangażowanej współpracy ze strony palcjenta możliwość wyleczenia zaburzeń psychotycznych jest bardzo ograniczona. Wyostrzone zmysły są zapewne objawem psychotycznym wychwyconym przez Pana wręcz na poziomie objawów prodromalnych, a nie rozwiniętego epizodu psychotycznego. To rokuje pozytywnie na wyleczenie i przyszłość.