Ostre zapalenie miazgi zęba, spuchnięte węzły chłonne

Miałem ostre zapalenie miazgi zęba, spuchnięte węzły chłonne, poszedłem na ostry dyżur stomatologiczny, ząb został otwarty, większość nerwów usunięta tych martwych i zdrowych, lecz nie wszystkie, oraz zaaplikowany antybiotyk. ponad 24h po wizycie nadal dokucza mi ogromny ból, opuchlizna jest tylko większa i już nie wiem co robić, proszę o pomoc. Nie jestem w stanie pójść znowu na ten ostry dyżur, ponieważ i tak by mi nie byli w stanie pomóc - nie jestem w stanie otworzyć szczęki już.

Witam. Powinien Pan bezwzględnie zgłosić się do stomatologa. Być może konieczne będzie usunięcie zęba lub zastosowanie antybiotykoterapii.