Ostre zapalenie trzustki a dobre wyniki badań po ataku

Choruje na OZT od 10 roku zycia, pierwsze moje zapalenia byly bardzo ostre dlatego ze przestrzegalam diety tak jak chcialam, ale teraz moj ostatni byl dosc znosny bo lezalam w szpitalu tylko 5 dni i bol nie yl tak intensywny jak w poprzednich zapaleniach. Wydaję mi sie ze dlatego ze rok trzymalam scislej diety a potem juz pozwalalam sobie i zapalenie wrocilo. Lekarze nie wiedza od czego tak sie dzieje nie znalezli przeciwcial a wyniki przed i po ataku sa niesamowicie dobre. co mam robic?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku tej choroby, jak sama pewnie Pani dobrze wie kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej diety. Każdy błąd żywieniowy może skutkować nawrotem choroby.