Ostre zapalenie trzustki i obszary hyperechogeniczne

Wtam, Moj Tata ma ostre zapalenie trzustki, na usg wyszlo ze ma 3 obszary hyberechogeniczne przy powiekszonej watrobie, czy bedzie ok czy to cos jednak powaznego? Wiem ze ozt to powazna choroba i trzeba czasu..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę prognozować dalszego rokowania gdyż nie znam historii choroby Pani Taty. Warto obserwować zmiany w wątrobie. Takie zmiany mogą być torbielami, naczyniakami ale o ich rozwoju można wnosić tylko na podstawie okresowych badań.