Ostry ból brzucha przy wysokim poziomie CRP

SOR z ostrym bólem w prawej cześć brzucha. Pęcherzyk żół, nerki, wątroba OK. Płuca OK. Jajniki OK. Krew i mocz OK oprócz złego CRP 150. Lekarz podejrzewał powikłanie po grypie albo wyrostek. Wypisał mnie z no-spa. Na 3 dzień ból zaczął spadać. CRP 80. Ból nie ustąpił, nadal boli mnie przy chodzeniu, ucisku w prawej stronie brzucha. Gorączki brak. Apetyt OK. Stolec OK. Więc co wskazuje tak wysokie CRP oraz ból w tej części? Czy to może być jednak wyrostek, którego objawy samoistnie się cofają?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy występuje u Pana gorączka?? to dość charakterystyczny objaw zapalenia wyrostka. Wysokie CPR informuje w tej sytuacji jedynie o tym iż mamy do czynienia ze stanem zapalnym.