Ostry ból w klatce piersiowej i brak tchu

witam w poniedziałek wieczorem poczułam ostry bul w klatce piersiowej brakowało mi tchu wnet zendlałam a serce mi biło jak tsza tszymało mnie pszes 20 minut ręce mi drętwiały na pszemnian szczegulnie lewa potem jak mi mineło to byłam słaba jeszcze dzisiaj niemoge złapać powietsza bo mie zatyka co to mogło byc .czy to jakas nerwica czy mam coś z serce . prosze o szybko odpowiec

Witam

Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu aby wykluczyć medyczne przyczyny tej sytuacji, następnie umówić się na wizytę do psychologa aby poznać psychosomatyczne przyczyny pani dolegliwości. Pozdrawiam