Ostrzyknięcie zmarszczek kwasem Juvederm Volumea

2 miesiace temu lekarz ostrzyknal mi zmarszczki smiechowe kwasem juvederm volumea lecz przy uzyciu igly kaniuli. Czy to znaczy ze kwas znajduje sie pod skora a nie w glebokich warstwach skory? Usg wypelnionej doliny lez wykazalo, ze kwas znajduje sie ml pod skora, czy igla kaniula zawsze obstrzykuje sie nie w skore lecz pod skora? dziekuje za odpowiedz, Marta

Głębokość podania wypełniacza jest zależna od wielu czynników głównie od gęstości kwasu i miejsca podania (celu podania) ale też grubości kaniuli i doświadczenia lekarza. J Voluma podawana jest zwykle głęboko - podskórnie lub w głębokie warstwy skóry właściwej. Trudno coś więcej powiedzieć.

Witam
Juvederm Voluma jest jednym z gęstszych kwasów hialuronowych przeznaczonych do wolumetrii. Najczęściej podaje się go kaniulą podskórnie. Może być podany głębiej lub płycej podskórnie, ponieważ jest bardzo plastyczny i wytwarzany nową technologią Hylacross. Nie powinien być podawany sródskórnie, bo nie jest przeznaczony do wypełniania powierzchownych, drobnych zmarszczek.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska