Otępienie i ciągłe zmęczenie a leki na depresję

Witam. Przyjmuję od lipca br leki na depresje. Martwi mnie uczucie otępienia i ciągłego zmęczenia po obudzeniu. Występuje również uczucie "opaski wokół głowy" zastanawiam się jak "wrócić do żywych". Boję się wychodzić z domu, żeby cokolwiek załatwić, bo dręczy mnie uczucie otępienia i boję się że przez to mogłoby mi się coś stać. Proszę pomóżcie

Odczucia jakie pani towarzyszą są dość powszechne przy stosowaniu leków na depresję. Jeżeli te skutki napędzają dodatkowe trudności, najlepiej będzie podjąć psychoterapię. Dzięki niej przepracuje pani problem u źródła, a nie tylko będzie oddziaływać na objawy. Pozdrawiam

Witam,

Leki depresyjnie na każdego działają inaczej, jeśli doświadcza Pani skutków ubocznych to trzeba o tym poinformować lekarza prowadzącego.
w leczeniu depresji również skuteczna jest psychoterapia, może warto aby Pani rozważyła tą opcję i udała się na konsultację do psychoterapeuty?
Połączenie psychoterapii oraz leczenia farmakologicznego daje dobre rezultaty.

Dzień dobry,

To co Pani opisuje to klasyczne objawy uboczne stosowania leków p.depresyjnych. Powinna Pani poinformować lekarza prowadzącego o w/w objawach i wspólnie szukać takich leków/dawek, które będą odpowiednie dla Pani.
Warto również rozważyć leczenie psychoterapeutyczne.