Otępienie, uczucie zimna, osłabienie

Czy to nerwica?? Ostatnio źle się czuję robi mi się słabo..takie dziwne uczucie.. zimne ręce zimne stopy ..ciezko to opisać.. Ciężko w sunie funkcjonować wyjść do pracy i w ogóle taka jestem otępiała dziwna trwa to kilka dni zanim dojdę do siebie... Badania ..morfologia, ekg, hokter, tarczyca .. Wszystko w normie.. A ja się boję ze jest mi coś poważnego ze pewnego dnia juz się nie obudze albo złapie mnie atak i nie dam rady.. Obecnie zażywam propranolol ale nie wiem juz co robic...proszę o pomoc

Witam,

Objawy, które Pani opisuje ( jeśli nie mają podstaw medycznych) są objawami zaburzeń nerwicowych. Rozumiem, że przeraża Panią stan, w którym się znajduje.
Zlecałabym konsultację u psychoterapeuty i podjęcie terapii. Zaburzenia te można skutecznie leczyć.

Opisane przez panią objawy mogłyby wskazywać na zaburzenie lękowe - np. ataki paniki. Mechanizm, który pani opisała jest właśnie taki: boję się,że coś się stanie = zaczynam się źle czuć = rzeczywiście coś się dzieje = lęk wzrasta = stan psychofizyczny się pogarsza. Jednak po trafną diagnozę proszę udać się do psychologa. W wypadku zaburzeń lękowych bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam.