Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otwór owalny o średnicy 4 mm a udar niedokrwienny mózgu 2 miesiące temu

witam, mam 31 lat i dwa miesiace temu przeszlam udar niedokrwienny mozgu, nie znaleziono bezposredniej przyczyny udaru, wykryto jednak prztrwaly otwor owalny o srednicy 4mm. Otwor owalny zostawiono bez zmian, choc nie wykluczono ze przyczynil sie on do udaru. Jestem obecnie na aspirynie i lipitor na cholesterol. nie bylo on wysoki, jest to tylko prewencja. Wiem, ze czasem otwor owalny sie zamyka, chciaalm bym zasuegnac drugiej opinii (ja nie jestem w kraju obecnie) polskiego lekarza na ten temat
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

U osób młodych z udarem niedokrwiennym obecność przetrwałego otworu owalny przyjmuje się za czynnik ryzyka udaru niedokrwiennego.
Mam nadzieje ,ze wykonano u Pani równiez pogłębioną diagnostykę innych przyczyn udaru w tym pełne badanie ukl.krzepnięcia z poziomami Bialka S,C,AT III,przeciwciał kardiolipinowych oraz ocenę naczyń tętniczych zarówno w odc.dogłowowym( duplex Doppler ) jak i angio MR lub angio TK.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy