Otwór w dziąśle po ekstrakcji siódemki

Witam Serdecznie. Mam problem spory problem,został mi wyrwany ząb 7 (lewa strona górna szczeka) i dziąsło sie nie zrosło jakiś czas temu pułkając zęby odkryłem ,że woda z ust przelewa mi sie przez ta dziurę po zębie do nosa (Tylko do lewej dziurki od strony dziury) . Wcześniej miałem objawy okropnego niesmaku w ustach i żółtej barwy nie kończącego sie kataru. Boje sie ze może być to coś poważnego a na codzień mieszkam za granica i nie dogadam się dobrze z lekarzem. Pozdrawiam

Podczas usuwania zęba doszło do połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową, stąd przeciekanie płynów podczas picia. Dziura ta powinna być maksymalnie szybko zaszyta. Jest pozostawienie, prócz dyskomfortu przy jedzeniu, grozi zapaleniem zatoki szczękowej. Pozdrawiam