Otyłość a starania o dziecko

witam, od 3 lat staramy sie z mezem o dziecko, bylam u kilku lekarzy, badalismy sie i wszystko wychodzilo w normie. Jeden lekarz powiedzial ze moze to wynikac z otylosci ! no racja mam nadwage ale czy to znaczy ze nie moge miec dzieci ? jestem juz tym wszystkim zmeczona, i zalamana...cykle mam tak co 31 dni. w tym miesiacu juz jest 33 dzien...robilam juz test i nic ... jak moge sobie pomuc ? gdzie sie udac ? w ogole te cykle nie sa zadlugie ? czasem zdazalo sie tak ze w ogole nie mialam okresu.

Witam,

rzeczywiście lekarz który zasugerował że, przyczyną Państwa problemów z poczęciem dziecka, może być otyłość, mógł mieć rację. Zbyt duża masa ciała może wywoływać zakłócenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego, zaburzona może zostać m.in. gospodarka węglowodanowa, która jest odpowiedzialna za prawidłową pracę jajników. Prowadzi to m.in. do takich objawów, jakie występują u Pani tj. nieregularnych cykli,
występowania cykli bezowulacyjnych, a nawet zaniku miesiączki. W tej sytuacji rozwiązaniem jest redukcja wagi. Zachęcam do konsultacji u dietetyka, który dobierze Pani odpowiednio zbilansowaną dietę oraz doradzi, które formy aktywności fizycznej w Pani przypadku najskuteczniej wspomogą proces odchudzania.

Pozdrawiam.

Każde odstępstwo od normy niesie za sobą skutki uboczne. Zarówno niedowaga jak i nadwaga mogą mieć wpływ na poczęcie. Jeśli wszelkie badania zarówno u Pani, jak i Pani partnera są w normie warto przyjrzeć się krytycznie swojemu stylowi życia i wdrożyć zmiany, które pomogą osiągnąć prawidłową masę ciała i przy okazji odżywią też organizm, co będzie nie bez znaczenia dla zdrowia zarówno Pani, jak i planowanego dziecka.
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Centrum Dietetyczne Prolinea