Otyłość - jak schudnąć?

Witam, Mam 19 lat, 173 cm wzrostu i ważę 90 kg. Mam mało ruchu (praktycznie nigdzie nie wychodzę). Próbowałam się odchudzać, ale zawsze kończyło się to porażką, więc porzucałam to. W mojej rodzinie są osoby z nadwagą. Co zrobić, żebym zrzuciła zbędne kilogramy? Jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu? Jaka dietę zastosować?

Witam,

Po pierwsze, dobrze gdyby zechciała Pani skontrolować funkcjonowanie organizmu w ramach wizyty u lekarza. Stanowi to punkt wyjścia do włączenia dalszych działań. Nie opisała Pani nawyków żywieniowych ani przykładowego jadłospisu, stąd nie wiem jakie ewentualne błędy Pani popełnia.

Niezbędne informacje odnośnie diet, odchudzania znajdzie Pani m.in. w artykule:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Pozdrawiam