Owalne zagęszczenie ze zwapnieniem w wyniku mammografii
Witam.Mam 42 lata.Mamografia wykazała,że w kwadracie prawym górnym-zewnętrznym prawej piersi widoczne jest owalne zagęszczenie wielkości 25 mm ze zwapnieniem /FA?/. BIRADS 2.Co to oznacza ?

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Taki opis oznacza podejrzenie zmiany łagodnej fibroadenoma. BIRADS 2 oznacza zmianę łagodną niewymagającą aktualnie dalszej diagnostyki. Wynik proszę pokazać lekarzowi prowadzącemu - zaleci czas następnej mammografii lub usg.