Owłosienie łonowe u 8-letniej dziewczynki

Witam moją 8 letnia córka ma na łonie owłosienie małe które coraz bardziej rośnie martwi mnie to bardzo że w tak mała dziewczynka w tak szybki tempie się rozwija dodam że jak na swój wiek jes bardzo wysoka i waży około 35 kg

Mikołaj Cyganok

Witam! Istotny jest kolor owłosienia łonowego, ponieważ to obecność pigmentu jest pierwszym krokiem do oceny stopnia dojrzałości, żeby można było zakwalifikować stadium na większe niż I w skali Tannera. Dlatego radzę skonsultować się z pediatrą, który będzie miał możliwość oceny wizualnej owłosienia, oceni dojrzałość płciową, a w razie potrzeby skieruje do poradni endokrynologicznej.