Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oziębłość i nieodczuwanie potrzeby seksu

Witam, Mam 25 lat i wyraźny problem od jakichś 4 lat. Jestem oziębła i w ogóle nie potrzebuje seksu. Czy ten problem mogę poruszyć z ginekologiem czy od razu konsultować się z seksuologiem ? Nie chciałabym chodzić po niezliczonej ilości specjalistów i opowiadać obcym o swoich problemach. Pozdrawiam Monika
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Gdy kobieta nie ma ochoty na seks

Dzień dobry!

Można i warto wspomnieć o takich swoich obawach lekarzowi ginekologowi, szczególnie jeśli jest to sympatyczna osoba, którą zna Pani dłuższy czas i ma do niej/ niego zaufanie. Prowadzący ginekolog może np. zlecić diagnostyczne badania hormonalne, które często są istotną informację.

Często jednak temat niskiego libido/ utraty potrzeb seksualnych przekracza możliwości lekarza ginekologa i właściwym kierunkiem będzie psycholog seksuolog.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry,

Przy tak skąpej ilości informacji, nie jest możliwe wskazanie jednego specjalisty który będzie w stanie Pani pomóc - ponieważ przyczyny Pani problemu mogą mieć tło psychogenne, jak i somatyczne.
Najlepiej jak skonsultuje się Pani z psychoterapeutą, który w zależności od rozpoznania może zaproponować terapię ind. bądź skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty (np.:lekarza seksuologa, ginekologa, psychiatry).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy