Oznaki wścieklizny po ugryzieniu psa

po jakim czasie od ugryzienia psa pojawiają sie objawy wścieklizny i jakie są pierwsze objawy

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Przede wszystkim nie należy czekać na pojawienie się objawów wścieklizny - każde podejrzenie możliwości przeniesienia wirusa należy konsultować z lekarzem chorób zakaźnych. Pierwsze objawy mogą wystąpić po kilkunastu dniach, ale również po kilku miesiącach - są to gorączka, mrowienie wokół rany. Proszę nie bagatelizować tej sprawy - wścieklizna jest chorobą śmiertelną.