Oznaki zespołu Borderline a wizyta u psychologa

Mój chłopak przejawia wszystkie objawy borderline. Jak mogę mu pomóc, jeśli nie chce iść do psychologa?

Witam,

to faktycznie trudna sytuacja, tym bardziej, że to zaburzenie wymaga wsparcia psychologicznego lub psychoterapeutycznego, czasem psychiatrycznego. Może Pani zacząć od poszukania artykułów opisujących to zaburzenie pod kątem tez konieczności wsparcia specjalistycznego i podsuwania partnerowi do przejrzenia.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry,

Od diagnozowania zaburzeń osobowości są specjaliści i niekoniecznie Pani obserwacje muszą być tym, co Pani podejrzewa.

Witam serdecznie,
jeśli faktycznie Pani chłopak przejawia cechy osobowości borderline, to domyślam się, że związek z nim jest burzliwy i wiąże się z obopólnym cierpieniem. Warto byłoby, żeby Pani zapytała siebie: co sprawia, że wchodzę w tak trudne związki? Leczenie swojego chłopaka z zaburzenia osobowości borderline nie jest dobrym pomysłem. Tym bardziej, że jest to zaburzenie trudne do leczenia nawet dla specjalisty i wymaga co najmniej kilku (a w najlepszym wypadku dwóch) lat terapii. O ile to borderline (diagnozę proponowałabym pozostawić psychologowi).
Póki co, polecam książkę - „Borderline. Jak żyć z osoba o skrajnych emocjach” (Randi Kreger, Paul T. Mason). Znajdzie ja Pani pod linkiem: http://www.gwp.pl/11569,borderline-jak-zyc-z-osoba-o-skrajnych-emocjach.html
Pozdrawiam.
Monika Świerczyńska